Preparation and schedule of the EIT
З 14 березня до 11 квітня усі, хто планує вступати до закладів вищої освіти на бакалаврські програми, матимуть змогу зареєструватися для участі в національному мультипредметному тесті (НМТ) 2024 року. Він, як і в попередні два роки, проходитиме у вигляді комп’ютерного онлайн-тестування.
В умовах війни НМТ в комп’ютерній формі — єдиний прийнятний варіант проведення вступних іспитів задля забезпечення рівних умов для всіх вступників незалежно від їхнього місця перебування. Водночас варто розуміти, що НМТ не можна пройти дистанційно зі свого планшета, ноутбука або комп’ютера, оскільки його проводитимуть у спеціально обладнаних пунктах тестування (ТЕЦ), створених як в Україні, так і за її межами.
Також наголосимо: НМТ — це вступний іспит до закладів вищої освіти України, а не державна підсумкова атестація. Тому можете не реєструватися для участі в тестуванні, якщо не плануєте вступати до українського вишу цього року.
Як і в попередні два роки, реєстрація на НМТ–2024 проходитиме в безпаперовій формі, тож подати заявку на участь можна буде онлайново з будь-якого місця перебування. Для цього потрібно скористатися спеціальним сервісом, розміщеним на нашому вебсайті.
У рубриці «Процедура реєстрації» докладно описано, як зареєструватися, які документи потрібно підготувати, які вимоги до їх завантаження, як перевірити стан опрацювання реєстраційних документів, як унести зміни до реєстраційних даних, що робити, якщо відмовлено в реєстрації, тощо.
Про алгоритм реєстрації ми повідомляли нещодавно. Тож сьогодні лише наголосимо на деяких важливих моментах.
Створення персонального кабінету за допомогою спеціального сервісу на сайті Українського центру — перший крок під час реєстрації на НМТ. Застерігаємо: не варто створювати кілька персональних кабінетів за різними документами, що посвідчують особу, як-от закордонний паспорт, ID-картка чи інший документ, адже як наслідок матимете проблеми зі входом до кабінету.
Для успішної реєстрації варто дотримуватися інструкцій сервісу та послідовно виконувати в персональному кабінеті такі кроки: увести особисті дані, підтвердити їх шляхом завантаження реєстраційних документів і надіслати все це на обробку до регіонального центру оцінювання якості освіти, натиснувши на відповідну кнопку в сервісі.
Уважно заповнюйте реєстраційну форму, пам’ятаючи, що вам можуть відмовити в реєстрації через надання недостовірної інформації, ненадання копій документів або надання копій документів, які не відповідають вимогам законодавства, а також через неможливість створення особливих (спеціальних) умов для проходження НМТ, зазначених у медичному висновку.
Обов’язковим етапом реєстрації є позначення в сервісі в запропонованому переліку навчального предмета на вибір, з якого бажаєте пройти тестування, та населеного пункту в Україні, де плануєте перебувати в дні проведення іспиту, чи населеного пункту за кордоном, де бажаєте пройти НМТ.
Маємо ще й кілька важливих порад для потенційних учасників НМТ.
Не забувайте час від часу зазирати до персонального кабінету. Він є каналом вашої комунікації з регіональним центром оцінювання якості освіти. Через персональний кабінет стежте за результатом реєстрації: тут ви отримаєте як повідомлення про недоліки у якомусь із ваших реєстраційних документів, так і про успішну реєстрацію. Запрошення на НМТ, у якому буде зазначено дату, час і місце, куди вам потрібно буде прибути для складання іспиту і яке ви матимете пред’явити для допуску до ТЕЦ, напередодні тестування ви також отримаєте в персональному кабінеті. Та й ваші результати у визначений день буде розміщено у відповідній вкладці персонального кабінету.
Після успішної реєстрації на НМТ на вас чекатиме участь у тестуванні. Найперше і найголовніше — не хвилюйтеся, будьте впевнені у своїх знаннях і налаштуйтеся на успішне складання іспиту.
Для підготовки до НМТ користуйтеся лише перевіреними ресурсами. У всіх питаннях організації та проведення НМТ вам допоможуть Український та регіональні центри оцінювання якості освіти.
Організуйте собі віртуальну екскурсію сайтом Українського центру оцінювання якості освіти. Насамперед ознайомтеся з матеріалами в розділі «Вступні випробування у 2024 році / Вступні на бакалаврат».
Усі рубрики в цьому розділі будуть корисними. Так, сторінки «Основне про НМТ» і «Календар НМТ» зорієнтують у тому, що таке НМТ та коли його проводитимуть. У рубриці «Нормативні документи» знайдете Порядок проведення НМТ та Порядок реєстрації для участі в НМТ — документи, обов’язкові для ознайомлення під час реєстрації (переглянувши їх заздалегідь, заощадите час на ознайомлення з ними під час роботи із сервісом реєстрації). Доповнять ваші знання про вступне випробування, якщо щось не зрозуміло, запитання-відповіді — тут знайдете найпоширеніші запитання від потенційних учасників та відповіді на них. Особливу увагу приділіть сторінкам «Підготовка до НМТ», «Демонстраційний варіант НМТ», «Складники НМТ» — вони допоможуть якісно підготуватися та налаштують, чого чекати від самого тесту. А про місця проведення НМТ за кордоном дізнаєтеся тут. Ну і, звичайно ж, не залиште поза увагою сторінку «Процедура реєстрації», де докладно описано алгоритм ваших дій — від створення персонального кабінету до того, як подати апеляцію в разі відмови вам у реєстрації. Дотримуйтеся цього алгоритму — і впевнено реєструйтеся для участі в НМТ.
І наостанок: якщо під час реєстрації виникнуть якісь труднощі чи не зможете впоратися самостійно — не соромтеся попросити про допомогу своїх рідних чи друзів або зверніться за консультацією чи технічною допомогою до найближчого пункту реєстрації.
Зичимо успіху!
***
НМТ-2025: як підготуватися до складання тесту за весь курс історії України
НМТ-2025: на допомогу учасникам — тренувальні тести
ДПА скасовано, а вступна кампанія відбуватиметься за особливою процедурою
***
НМТ-2023: ДЕМОНСТРАЦІЙНИЙ ТЕСТ ІЗ ХІМІЇ
НМТ-2023: ДЕМОНСТРАЦІЙНИЙ ТЕСТ ІЗ БІОЛОГІЇ
НМТ-2023: ДЕМОНСТРАЦІЙНИЙ ТЕСТ З АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ
НМТ-2023: ДЕМОНСТРАЦІЙНИЙ ТЕСТ З ФІЗИКИ
НМТ-2023: ДЕМОНСТРАЦІЙНИЙ ТЕСТ З ІСТОРІЇ УКРАЇНИ
НМТ-2023: ДЕМОНСТРАЦІЙНИЙ ТЕСТ ІЗ МАТЕМАТИКИ
НМТ-2023: ДЕМОНСТРАЦІЙНИЙ ТЕСТ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ
ДЕ ГОТУВАТИСЯ ДО ЗНО?