ЛЬВІВСЬКИЙ ІТ КЛАСТЕР РОЗПОЧИНАЄ МОДЕРНІЗАЦІЮ ПРОФТЕХОСВІТИ

Львівський ІТ Кластер розпочинає модернізовувати освіту професійної ланки. Відтак, розпочинається новий проект Lviv IT Cluster Academy, в межах якого Кластер спільно з ІТ-спеціалістами оновлюватимуть навчальні програми у проф-тех училищах. Вже з вересня, у вищому професійному училищі № 29 стартує оновлена програма для професії “Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення”. Проект Lviv IT Cluster Academy реалізовується спільно з простором KIVSH за підтримки Департаменту гуманітарної політики ЛМР та Департаменту освіти та науки ЛОДА.

Станом на 2018 рік, в професійно-технічних закладах країни навчались 238 тисяч студентів. Ця кількість вдвічі менша, аніж 10 років тому і вона продовжує зменшуватись щороку. У Львові на сьогодні діє 19 закладів профтехосвіти, в яких навчаються 8362 студенти. Львівський ІТ Кластер вирішив допомогти оновити програму навчання в училищі № 29 на прикладі однієї спеціальності, яка стосується ІТ-індустрії. У профтехучилищі навчаються учні, які вступають сюди після 9 класу школи, здобуваючи більш практичні знання протягом 3 років, після чого можуть продовжити навчання в університеті, або ж одразу розпочинати роботу за професією.

“Реалізація проекту якісно змінить підготовку кваліфікованого робітника не тільки з професії “Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення” , але і дасть поштовх для застосування ІТ-інструментів у інших професіях. Модернізація цього напрямку, який сьогодні є одним з найбільш затребуваних на ринку праці, оновить не тільки зміст програм навчання, але й матеріально-технічну базу навчального закладу та продемонструє хороший приклад державно-приватного партнерства у розвитку професійної освіти України” – директор ВПУ №29 Роман Стецький.

“Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення” – перша програма навчання, над якою вже почали роботу експерти з ІТ компаній Кластеру, спільно з викладачами. Протягом наступних кількох місяців робоча група вдосконалюватиме викладання основних предметів та працюватиме над наповненням програми новими предметами. Студенти вивчатимуть основи базових та спеціалізованих мов програмування, таких як C, C++, Java, Javascript, Python. Це дасть можливість вже після закінчення навчання працювати над різноманітними проектами, в тому числі займатись веб-програмуванням. Також студенти вивчатимуть основи тестування.

З початку року ми активно зайнялись питанням модернізації навчання і в цій ланці освіти  професійно-технічній. Вважаємо, що вона обділена увагою, а в той же час пропонує доволі технічні вузькі спеціальності, і ми як представники ІТ-індустрії, хочемо ці технічні спеціальності підтримати. Ми зібрали групу із двох десятків людей, куди входять експерти з таких компаній, як Softserve, N-ix, GlobalLogic, Plvision, Abto Software, а також представники самого училища. Спільно ми переглядаємо стару програму навчання та практичних занять і спробуємо зробити її цікавою, сучасною та налагодити тіснішу співпрацю студентів із самими ІТ компаніями через стажування та практичні заняття в компаніях” – розповідає Іван Бабічук, голова Наглядової Ради Львівського ІТ Кластеру.

Окрім оновлених предметів навчальної програми, зміниться також і залученість студентів до практичних занять – вони матимуть змогу проходити практику та навчатись в ІТ компаніях, таким чином, краще інтегруючись в робочі процеси та розуміння роботи ІТ-бізнесу. До проекту Кластеру приєднались партнери, які також вбачають свою місію у розвитку освіти – креативний простір KIVSH.

“Креативний простір KIVSH – це завжди про розвиток. Для нас цінно, що ми стали співтворцями першої програми для розвитку молоді в ІТ-індустрії Lviv IT Cluster Academy. Так ми зможемо допомогти студентам інтегруватись в середовище бізнесу та креативу. Ми розуміємо, як важливо закласти правильний фундамент у житті, тому першочергово варто працювати саме над вивченням бази  і робити це в доступному форматі. Впровадження актуальних тенденцій і цінностей у навчання будуть заохочувати студентів і в майбутньому сприятимуть розвитку їхніх навичок на практиці” – Катерина Книжицька, СЕО креативного простору KIVSH.

Робоча група проекту Lviv IT Cluster Academy планує завершити оновлення програми до кінця навчального року, відтак вже з вересня 2021го студенти розпочнуть модернізоване навчання. Вступ на програму розпочинається вже в березні, податись на навчання можна на сайті навчального закладу №29 за цим посиланням.

26 квітня у пам’яті українського народу – це день Чорнобильського лиха, болю, суму й перестороги, забути його чи викреслити із пам’яті нації – неможливо. Класним керівником Лесею МАЗУР із здобувачами освіти групи 105 була проведена інформаційна година-реквієм “Його уроків людство не забуде”. Сьогодні ми висловлюємо щирі слова подяки та засвідчуємо свою шану за героїзм та […]

Не забуваємо історію рідного краю… Класний керівник Ганна Дацко разом із здобувачами освіти відвідали один з найбільших та найбагатших музеїв – Музей історії Львова. Здобувачів освіти найбільше зацікавила експозиція кам’яних пам’яток Львова ХІІ- ХХ століття, а також виставка історії міста Лева з княжої доби до наших часів як важливого політичного центру та пограниччі релігій та […]

Українська писанка – обов’язковий атрибут Великодня. Це чудовий подарунок для рідних, знайомих, це оберіг, символ життя і пробудження. А процес розпису – це ще одна нагода наблизитися до традицій, до старовинної української магії та виготовити унікальні писанки до Великодня. Від майстрині писанкарства , викладачки Т.Мигалик здобувачі освіти дізналися як розписували яйця наші предки, які цікаві […]

x
ukUK