27 січня, у Міжнародний день пам’яті жертв геноциду-Голокосту, у ВПУ29 м.Львова була проведена тематична інформаційна година з учнями першогокурсу.
День пам’яті жертв Голокосту був заснований у 2005 році спеціальною резолюцією Генеральної Асамблеї ООН й відзначається щорічно 27 січня – в день, коли було звільнено в’язнів концтабору Освенцим (Аушвіц-Біркенау).
Попри десятиліття, що минули від того часу, людство досі здригається від усвідомлення нелюдських проявів тоталітарного нацистського режиму, наслідком яких стала загибель понад 6 мільйонів людей, у тому числі – дітей. Злочинці були засуджені Нюренберзьким процесом, Праведники Світу назавжди увійшли в історію.
Пам’ять про жахливі події Голокосту засвідчена у багаточисельних музеях і меморіальних пам’ятних місцях.
Під час інформаційної години викладач Тетяна Петрушина запропонувала учням стати учасниками віртуальної екскурсії саме в такі музеї: до меморіального комплексу в Бабиному Яру, музею “Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні”, музею Аушвіц-Біркенау в м. Освенцим.
Важкі враження від експозицій віртуальних музеїв, співчуття до горя невинних жертв тотальтарного нацистського режиму особливо відгукуються у наших серцях, коли знову триває війна, руйнується життя країни, гинуть невинні люди, чиняться злочини проти людяності.
![](https://vpu29.lviv.ua/wp-content/uploads/2023/01/327899764_3077875195844687_4443779452736822847_n.jpg)
![](https://vpu29.lviv.ua/wp-content/uploads/2023/01/327722722_862686175011626_5006834816101373101_n.jpg)
![](https://vpu29.lviv.ua/wp-content/uploads/2023/01/327758703_918758259162522_5124692292519164917_n.jpg)