День пам’яті українців, які рятували євреїв

14 травня оголошено Днем пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни.За нелюдських умов війни геноциду важко сподіватись на людяний вибір людей. У ті важкі роки окупована нацистами Україна була одним із місць масових репресій проти євреїв і знищення їх.Багато Українців рятували євреїв, своїх знайомих, сусідів від концтаборів і смерті, хоча за це нацисти їх жорстоко карали. Таких героїв назвали «Праведники народів світу» – це почесне звання присвоєно від імені Ізраїлю відповідно до закону про увічнення пам’яті мучеників і героїв (1953 рік) представниками різних національностей та віросповідань. Про це, сьогодні, 14 травня 2021 року, розповіла учням викладач історії, класний керівник Дацко Г.В., а також разом з учнями відвідали село Прилбичі на Львівщині, де був відкритий перший в Україні пам’ятник братам Шептицьким (Андрію і Клементію), які найбільше рятували євреїв, наражаючи своє життя на небезпеку.

Навчання у нас — початок Вашоі успішної кар’єри професіі “Кухар” Запрошуємо Вас щовівторка на День відкритих дверей.

24 листопада у Вищому професійному училищі 29 м.Львова викладачем Петрушиною Т.В. був проведений для груп 104 і 106 урок-реквієм “Спогади свідків Голодомору”, присвячений вшануванню пам’яті жертв цієї трагедії. Здобувачі освіти перегорнули сторінки трагічних подій встановлення радянської влади в Україні, колективізації, репресій, страшної страти штучним голодом українського селянства у 1921-23, 1932-33, 1946-47 рр.. Під час уроку […]

Відповідно до Плану основних заходів цивільного захисту на 2023 р., 23 листопада у Вищому професійному училищі №29 м. Львова проведено протипожежне тренування. В ході тренування працівники та здобувачі освіти закладу ознайомились з протипожежними заходами та діями у разі виникнення пожежі, оволоділи навичками використання наявних засобів пожежогасіння.

x
ukUK